Device model » MD-16.ZA24
Technical parameters
Maximum number of detectors
16
Alarm control outputs 12VDC
4
Contact control outputs
4
Emergency control output
Output controlling the shut-off valve
Alarm inputs
2
Supply voltage
24 V DC
Dimensions
330 x 300 x 150 mm